celodenné programy v Slovenskom raji

Celodenné programy

Celodenné programy v Slovenskom raji pre jednotlicov aj skupiny

Na dovolenku s nami budete dlho spomínať. Celodenné programy sú vhodné pre jednotlivcov aj skupinové pobyty či už dospelých alebo detí a teambuilding-y. Pripravíme Vám program na mieru, preto že na blízkom okolí nájdete množstvo aktivít a my máme kvalifikáciu Vás nimi bezpečne previesť. Môžete si vybrať:

  • výstup na verejnosti neprístupnú vyhliadku, kde na krátkej vzdialenosti môžete vidieť krížom cez Slovensko. A to nie ani z ďaleka všetko. Dostaneme sa k nej po rebríkoch ponad vodopády, potom nasadneme na lanovku alebo zbehneme k priehrade odkiaľ na paddleboardovh popadlujeme späť do hotela. 
  • bicyklovanie spojené s agroturistikou a návštevou Dobšinskej ľadovej jaskyne, 
  • alebo skalolezenie v Slovenskom raji aj pre začiatočníkov. 

Bude to dovolenka plná adrenalínu a zážitkov. 

...

1. Gačovská skala - na verejnosti neprístupnú vyhliadku rebríkmi Zejmarskej rokliny a po vode späť

Pešia túra na najkrajšie vyhliadkové miesto južnej časti Slovenského raja /Gačovská skala 1113mnm/

Tura začína v obci Mlynky Biele Vody. Osada leží v uzkej doline Bieleho potoka.

Prejdeme Zejmarskou roklinou, Nalepkovými vodopádmi /nenáročné rebríky, vhodné aj pre deti a menej zdatneších turistov/ na Geravy /1032mnm/, ktoré sú jedna z najväčších planín na Slovensku.  .

Ďalej pokračujeme po viacmenej rovnom teréne na vyhliadkové miesto Gačovská skala /1113mnm/ juh a sever. Naskytne sa nám pohľad na Volovské vrchy, vodnú nádrž Palcmanskú mašu, obec Dedinky, na sever uvidíme Slovenský raj ako na dlani, Královu hoľu a Vysoké Tatry. Na jednom mieste, rozdelenom na 2 vyhliadky, môžete vydieť krížom cez Slovensko od Polska po Maďarsko.

Miesto je prístupné len s naším horským sprievodcom UIMLA a nachádza sa v 5 stupni ochrany. Preto že tam nevedie turistický chodník, platí na tomto mieste zákaz pohybu pre verejnosť. 

Návrat zostupom na miesto Stratenská Píla pri začiatku vodnej nádrže. Vedie nádherným kaňonom kde sa môžete tešiť na obed formou pikniku. Ďalej budeme pokračovať člnmi, alebo padlebordom do obce Dedinky, alebo na Dobšinskú Mašu. Neplavci môžu využiť chodník popri vodnej nádrži. Ďalšou možnosťou návratu je jazda lanovkou, ktorej trasa poskytuje krásne výhľady na vodnú nádrž. 

V cene je zahrnuté:

  •  Vstupné do Zejmajskej rokliny,  Obed,  Zapožičanie člna canoe, padleboardu,  Prevoz vodáckej výstroje na Stratensku Pílu,  Sprievodca,  Prevoz autom na Biele vody. 
    Je potrebné mať poistenie na zásah Horskej služby (nie je zahrnuté v cene).

Minimálny počet osob: 2. 

Vyžiadajte si cenovú ponuku na alex@alexski.sk alebo telefonicky na +421905356540

Autor fotografie: Peter Olekšák

Zejmarská roklina
Celodenný výlet na Gačovskú skalu a späť po vode
Lanovka Dedinky - Geravy

 


 

2. Bicyklom okolo Hanyseja, ranč, návšteva Dobšinskej ľadovej jaskyne a vláčikom späť

Z Dediniek - Dobšinskej Maše, od požičovne bicyklov a E-bikov pozdĺž obce, na miesto „Pod Cižmou“, ktoré sa nachádza na Voniarkach /križujeme hlavnú cestu/. Nájdeme tu rozsiahle luky s úžasnou bohatou kvetenou, typickou pre Slovenský raj.  Ďalej pokračujeme okolo kopca Gapel ,dole pod Hanysej. Cestou stretávame krásne kone - vzácne a slávne Noriky muránske z neďalekého štátneho chovu v Dobšinej,  ktoré sa tú pasú. Ďalej k ranču na Samelovej lúke. Odtiaľ sa presunieme k Dobšinskej ľadovej jaskyni a zúčasnime sa priehliadky. Potom si dáme obed a vláčikom sa vrátime späť po najkrajšej železničnej trati na slovensku, ktorá prechádza 4 tunelmi a po priehrade Palcmanská Maša malebnou prírodnou scenériou. 

 

V cene je zahrnuté: 

  • Zapožičanie horského bicykla samozrejme aj s prilbou Merida XT,  Vstupne do jaskyne,  Obed, Sprievodca, Lístok na vlak

Vyžiadajte si cenovú ponuku na alex@alexski.sk alebo telefonicky na +421 905 356 540

Je nutné poistenie na zásah horskej služby, ktoré nie je zahrnuté v cene.   

Bicyklom okolo Hanyseja
Dobšinská ľadová jaskyňa
Vláčik na trati Margecany - Červená Skala

 


 

3. Skaloleznie na Stratenskej píle v Slovenskom raji

Stratenská Píla je čarovné miesto. Riečka Hnilec sa tu mení na priehradu Palcmanská Maša. Hnilec tu vytvoril krásny kaňon a v päťdesiatych rokoch bola vybudovaná vlaková trať Margecany - Červená Skala, ktorá dodáva kaňonu veľmi zaujímavý prvok. Výška lezeckej steny je 30 m.

Lezenie na tomto mieste je nenáročné a zvládne ho takmer každý. Po skalolezení si budete môcť vychutnať obed v historickej budove penziónu v Stratenej. 

 

V cene je zahrnuté:

  • Odvoz do Stratenej a spat,  Zapožičanie kompletnej horolezeckej výstroje vrátane prilby,  Skalolezecký inštruktor, Obed.

Cena na osobu 75 €, minimalný počet osob 2.

Je potrebné poistenie na zásah horskej služby, (nie je zahrnuté v cene).

 Neváhajte nás kontaktovať: alex@alexski.sk alebo telefonicky na +421 905 356 540

stratenska pila skalolezenie
skalolezenie stratenska pila
skalolezenie Dedinky

 


 

Ubytovanie - u našich partnerov nájdete tu...

 Vyberte si hotel, penzión, apartmán alebo chatu podľa Váej preferencie... 

Kliknite na link a vyberte si: www.alexski.sk/ubytovanie/ 

 


 

Formulár

© 2024 | alexski